• WPROWADZENIE DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

• Do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego w Imielinie uczęszcza 451 niesamowitych uczniów. To młodzi, entuzjastyczni i zdolni ludzie, którzy są dla nas najważniejsi i stanowią serce tej społeczności.

Nasz zespół pedagogiczny składa się z 47 doświadczonych i zaangażowanych nauczycielek oraz nauczycieli. Każdy z nich jest oddany misji edukacyjnej naszej szkoły, a ich pasją jest pomaganie uczennicom i uczniom w osiąganiu najwyższych standardów edukacyjnych oraz rozwijaniu ich indywidualnych talentów i pasji.

Dla naszego zespołu pedagogicznego nauczanie nie ogranicza się do sali lekcyjnej. Jak mawiał sir Ken Robinson: „Edukacja to nie tylko przygotowanie do życia, edukacja to życie samo w sobie”. Stąd nasz nacisk na holistyczne podejście do nauki, które podkreśla znaczenie kreatywności, ciekawości i umiejętności społecznych.

Do dyspozycji naszych wychowanków jest 21 nowoczesnych sal lekcyjnych, hala widowiskowo-sportowa, sala gimnastyczna, salki do zajęc rewalidacyjnych, sala fitness do zajęc gimnastyki korekcyjnej, a także świetlica i kuchnia. Wszystko to, po generalnym remoncie w 2006 roku, kiedy to szkoła zyskała 6 nowych sal, pokój nauczycielski, bibliotekę i kancelarię z sekretariatem.

Nasza szkoła jest wyposażona w sprzęt multimedialny - projektory, tablice i monitory dotykowe, które służą do nauczania interaktywnego i angażującego. Wierzymy, że korzystanie z najnowszych technologii to klucz do przygotowania naszych uczennic i uczniów do przyszłości.

Nasi podopieczni mają również do dyspozycji kompleks boisk - trawiaste i tartanowe oraz plac zabaw. Zależy nam na tym, aby dzieci miały możliwość aktywnego wypoczynku i rozwijania swoich umiejętności sportowych.

Wszystkie podejmowane działania wpisują się w naszą misję - tworzenia bezpiecznego, inspirującego i wspierającego środowiska, które umożliwia każdemu dziecku rozwijanie swoich umiejętności i zdolności na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na FB: www.facebook.com/spimielin, aby dowiedzieć się więcej o naszej szkole i o tym, jak dbamy o rozwój każdego dziecka.