• KORALINKI NA OTWARCIU NOWEGO PRZEDSZKOLA

• Otwarcie Żłobka i Przedszkola Miejskiego w Imielinie to z pewnością wyjątkowy dzień dla całej naszej społeczności. Niezwykle nas cieszy, że uczennice i uczniowie SP nr 2 w pięknych strojach śląskich mogą być częścią tego ważnego wydarzenia i witają gości z otwartymi ramionami.

Bardzo nas również raduje, że na mapie Imielina pojawił się kolejny piękny obiekt! To miejsce, które z pewnością stanie się drugim domem dla naszych najmłodszych i przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju.

Życzymy wszystkim żłobkowiczom i przedszkolakom udanego i pełnego pozytywnych doświadczeń roku. Niech ten czas będzie wypełniony zabawą, nauką i nawiązywaniem nowych relacji.

Powodzenia!

• WITAJCIE, DRODZY RODZICE PIERWSZOKLASISTÓW!

• Dziś, 30 sierpnia, mieliśmy przyjemność gościć Was na zebraniu, zorganizowanym specjalnie dla rodziców naszych najmłodszych uczennic i uczniów. To wyjątkowe spotkanie miało na celu przedstawienie Wam naszej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie, kadry pedagogicznej oraz możliwości, które oferujemy Waszym pociechom.

Przedstawiliśmy wychowawczynie klas pierwszych, które z pasją i zaangażowaniem będą wspierać Wasze dzieci w ich pierwszym roku edukacyjnej przygody.

Mieliście również okazję poznać naszych szkolnych specjalistów – pedagoga, psychologa oraz logopedę (czy - równie poprawnie - pedagożkę, psycholożkę i logopedkę). Pamiętajcie, one są tu, aby pomagać w rozwiązaniu wszelkich problemów edukacyjnych czy emocjonalnych, które mogą się pojawić w toku nauki.

Dziękujemy za liczne przybycie i zaangażowanie! Wasza obecność pokazuje, jak bardzo cenicie współpracę z nami w kwestii edukacji Waszych dzieci.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy wątpliwości po dzisiejszym spotkaniu, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Twórzmy razem społeczność, w której każde dziecko może się rozwijać i odkrywać świat w najlepszy możliwy sposób.

Do zobaczenia wkrótce!

Zespół SP nr 2

• WAKACYJNE REMONTY W NASZEJ SZKOLE

• Wakacje to dla większości naszych wychowanków czas odpoczynku i relaksu. Jednak dla administracji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 ostatnie dwa miesiące były okresem wytężonej pracy i intensywnych przygotowań do nadchodzącego roku szkolnego. Wszystko po to, by uczennice i uczniowie wrócili do placówki, która będzie dla nich jeszcze bardziej przyjazna, funkcjonalna i estetyczna.

Pierwszą rzeczą, którą zauważycie, są nowe, kolorowe, krzesła w sali numer 20. Nie są to zwykłe krzesła, ale ergonomiczne modele, które mają wspierać zdrową postawę naszych dzieci podczas zajęć.

Nie można również nie zauważyć odnowionego gabinetu naszej pani wicedyrektor oraz pomieszczeń kuchni szkolnej, które teraz prezentują się świeżo i nowocześnie.

Oprócz tego zrealizowaliśmy kilka innych projektów. Wygospodarowaliśmy miejsce na nowe pomieszczenia dla logopedy i pedagoga szkolnego, dzięki czemu nasi specjaliści będą mogli pracować w jeszcze lepszych warunkach.

Nowością jest także pracownia lekcyjna, która powstała w miejscu dawnej “zerówki”. To nowoczesna i funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, w której na pewno miło będzie bawić się i uczyć naszym młodszym wychowankom.

Nie zapomnieliśmy również o świetlicy szkolnej, która została przeniesiona do przytulnej sali “po przedszkolakach”.

Co więcej, zagospodarowaliśmy pomieszczenie, w którym wcześniej mieścił się sklepik szkolny “Balbinka”, na salę do zajęć indywidualnych i konsultacji.

Jednak to nie koniec zmian! W odpowiedzi na sugestie samorządu uczniowskiego, postanowiliśmy również umieścić na korytarzach komfortowe, kolorowe, krzesła, na których będzie można odpocząć w przerwach między zajęciami.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym dodatkiem, są kolorowe plansze na podłogach korytarzy, w tym popularna "gra w klasy". To nowa inicjatywa, która ma na celu zachęcenie naszych milusińskich do spędzania przerw w sposób aktywny i kreatywny. Wierzymy, że ruch to zdrowie, a przerwy między zajęciami są idealnym momentem, by się nieco rozruszać i zrelaksować przed kolejnymi wyzwaniami edukacyjnymi. Gry te nie tylko wprowadzają element zabawy, ale również pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości i budowaniu pozytywnych relacji między uczennicami i uczniami. To kolejny krok na drodze do stworzenia środowiska, które będzie sprzyjało wszechstronnemu rozwoju każdego z naszych wychowanków.

Wszystkie powyżej opisane działania podjęliśmy z myślą o naszych dzieciach i ich potrzebach. Chcemy, aby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale również przestrzenią, w której każdy poczuje się dobrze i bezpiecznie.

Mamy nadzieję, że pomimo końca wakacji, uczennice i uczniowie z radością powrócą do szkoły (albo rozpoczną dopiero szkolną przygodę!), widząc wszystkie te pozytywne zmiany. Nie możemy się już doczekać, aby zobaczyć uśmiechy na Waszych twarzach!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września 2023r.

godz. 8.00 księża i katecheci zapraszają na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego

godz. 9.15 klasy II i III spotkanie z wychowawcami w salach

godz. 9.30 klasy IV - VI – spotkanie w hali sportowej, później w salach z wychowawcami;

godz. 9.30 klasy VII i  VIII – spotkanie w salach, ok. 10.00 na hali sportowej z dyrektorem szkoły;

godz. 11.00  klasy I – spotkanie uczniów z rodzicami w hali sportowej. Pasowanie  Pierwszoklasistów.