• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę.  Gdzie się nie obejrzało, wszędzie można było spotkać ulubionego bohatera z bajki. Po szkole przechadzały się dostojnym krokiem księżniczki, które ratowali dobrzy rycerze, czarowały miłe czarownice, swoją różdżką wymachiwał też Harry Potter, towarzyszyła mu Hermiona. Była Pippi Langstrumpf, a także Kot w Butach. Odwiedziła nas Myszka Miki oraz Minnie. Tańczyła dla nas cyganka Esmeralda, śpiewała Mirabel.

              Było też wiele, wiele innych bajkowych postaci. Każda z nich była wyjątkowa . Za każdym rogiem było magicznie i tajemniczo.  Nasza szkoła była po prostu bajkowa…. Zobaczcie sami .

            • SZKOŁA DO HYMNU 2023

            • Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11. listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność.

              Już od najmłodszych lat staramy się rozbudzać u naszych wychowanków zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

              Dlatego też nasze uczennice i uczniowie bardzo uroczyście uczcili ten wyjątkowy dzień . Cała szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu"* , polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień uroczystości tj. 10.11 . Nie zabrakło też wspaniałych prac plastycznych, konkursów i zabaw.

              *To kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Ma ona na celu włączenie społeczności szkolnych w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . W narodowe śpiewanie włączają się także placówki polonijne z całego świata.

            • DZIEŁO WSPÓLNOTY

            • Niezwykła Dekoracja na Święto Niepodległości w Naszej Szkole!

              Chcemy Wam przedstawić wyjątkowe dzieło, które zdobi naszą szkołę w ramach obchodów Święta Niepodległości - olśniewającego orła, symbol naszego narodu.

              To nie jest zwykły orzeł. Jego skrzydła zostały stworzone z dziesiątek małych dłoni, wykonanych przez nasze uczennice i uczniów. Każda dłoń to indywidualny wkład w to piękne dzieło, symbolizujący jedność i współpracę.

              Szczególne podziękowania należą się paniom: Małgorzacie Syrek i Becie Balickiej, które zrealizowały ten projekt. Ich kreatywność i zaangażowanie pozwoliły stworzyć coś naprawdę niezwykłego oraz symbolicznego.

              Orzeł, jako narodowy symbol Polski, w tej odsłonie nabiera nowego wymiaru - jest odzwierciedleniem naszej szkolnej wspólnoty, siły i ducha patriotyzmu.

              Zapraszamy wszystkich do podziwiania tej wspaniałej dekoracji. To nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim przypomnienie o tym, co możemy osiągnąć razem, łącząc nasze siły i talent.

            • ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

            • Dzisiaj w naszej szkole odbywają się wyjątkowe uroczystości z okazji Święta Niepodległości. To nie tylko czas na radosne świętowanie, ale również moment refleksji i zadumy.

              Poznajemy naszą historię: Święto Niepodległości to okazja, by porozmawiać o trudnej historii naszego narodu. Dzięki temu nasi uczniowie i uczennice mogą lepiej zrozumieć przeszłość Polski i poczuć dumę z Jej osiągnięć.

              Takie momenty jak dzisiejszy pomagają w budowaniu tożsamości narodowej i wzmacniają w nas poczucie wspólnoty. To ważne, aby młode pokolenia rozumiały wartość wolności i niepodległości.

              Nasze obchody to nie tylko słowa, ale także występy, śpiew i projekty, które w ciekawy sposób przybliżają historię i tradycje Polski. Dołączcie do naszych obchodów! Bądźmy razem dumni z naszej historii i tożsamości.

              "Z TEJ HISTORII WIELKIEJ DUMNEJ

              Z władzy mocnej i rozumnej

              Czerpiesz dzisiaj wiarę w kraju dobry los

              Króla dzwon co kraj przenika

              Mowa Skargi wzrok Stańczyka

              Przeszłość wielka wzniosła to Ojczyzna twa

              To Ojczyzna twa!" - zaśpiewały dziś Koralinki pod kierunkiem Pani Krystyny Paluch.

              To było wielkie i wspaniałe wydarzenie - zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji na naszym FB.

              WIELKA GRA PATRIOTYCZNA

              Dziś w ramach Akademii z okazji Święta Niepodległości odbyła się wielka gra! Nasze klasy zostały podzielone przez wychowawczynie i wychowawców na wyjątkowe grupy, a każda z drużyn miała swoje zadania, które wykonywane były z zapałem i uśmiechem.

              • Geniusze historii – zaprezentowali swoją wiedzę o przeszłości Polski!
              • Sanitariusze w akcji! – gotowi byli na misje pełne empatii i zrozumienia - z bandażami w roli głównej!
              • Plastycy niepodległości – tworzyli piękne kotyliony!
              • Wieszczowie narodowi – pisali wiersze o Polsce.
              • Poszalej, pośpiewaj, ojczyzna Cię wzywa! – uzupełniali teksty piosenek patriotycznych.
              • Rebusiarze wymiatacze – niepodległościowi gracze – rozwiązywali krzyżówki!

              Gratulujemy wspaniałego pomysłu na dzisiejsze obchody naszym pedagogom: Pani Kindze Frank, Pani Joannie Rogalskiej oraz Panu Bartoszowi Stachoniowi!

              Dekorację oraz patriotyczną fotoramkę wykonały Panie: Magdalena Szymańska i Katarzyna Kokoszczyk.

              Za nagłośnienie odpowiadała: Pani Anna Knopek wraz z Filipem Grzyśką. 

            • W ŚWIETLE PRAWA - PODSUMOWANIE

            • W ostatnim czasie nasza szkolna społeczność miała niezwykłą okazję do pogłębienia swojej wiedzy prawniczej! Kolejne klasy uczestniczyły w zajęciach z Panią Katarzyną Pastuszką-Gołębiewską z Kancelaria Adwokacka adw. Katarzyna Pastuszka-Gołębiowska w ramach akcji: "Adwokaci rozjaśniają prawo".

              Podczas tych spotkań nasza ciekawość w dziedzinie prawa została całkowicie zaspokojona. Dowiedzieliśmy się m.in., jak rozróżnić krytykę od hejtu - coś, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

              Zastanawialiście się kiedyś, co robić, gdy czyjeś zachowanie wydaje się niepokojące? Albo czy dzieci i młodzież mogą korzystać z pomocy prawnika? Na te i wiele innych pytań Pani Katarzyna Pastuszka-Gołębiewska odpowiadała z ogromną wiedzą i pasją.

              Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszystkie przeprowadzone prelekcje. To był naprawdę dobry i pouczający czas, pełen ważnych i cennych informacji!

            • KLASY 6 W PLANETARIUM I MUZEUM ŚLĄSKIM

            • Wspaniały dzień pełen edukacyjnych przygód za nami! Młodzież z klas 6 miała dziś niezwykłą okazję zgłębiać tajniki geofizyki, zwiedzając interaktywną wystawę w Planetrium Śląskim w Chorzowie.

              Podczas edukacyjnej wyprawy dociekliwe umysły z Imielina doświadczyły symulacji trzęsienia ziemi, oglądały i słuchały prawdziwych błyskawic z cewki Tesli oraz były świadkami tworzenia się chmur i opadów atmosferycznych. To było coś niesamowitego!

              Największe wrażenie zrobiło stanowisko z ogromnym, kulistym ekranem, które pozwoliło zobaczyć naszą piękną Ziemię i inne planety Układu Słonecznego z perspektywy kosmosu.

              Po ciekawych doświadczeniach w świecie geofizyki podróż po wiedzę nie zwolniła tempa i kontynuowaliśmy odkrywanie nowych horyzontów w Muzeum Śląskim w Katowicach.

               

              Tam, otoczeni bogactwem śląskiej kultury i historii, zanurzyliśmy się w fascynujący świat sztuki, etnografii oraz dziedzictwa regionu. Nasze oczy były świadkami wyjątkowych wystaw, które przeniosły nas w czasie.

              Uczniowie i uczennice z zaciekawieniem przyglądali się zbiorom historycznym, które opowiadały o zmieniającym się świecie, technologiach minionych epok i ludziach, którzy na te zmiany wpływali.

              Był to dzień pełen słońca i naukowych odkryć, a piękna pogoda dodała nam energii. Szczerze współczujemy tym, którzy dzisiaj musieli zostać w szkole - obiecujemy, że następnym razem i Wy doświadczycie takich wrażeń!

            • BAJKA PANA KLEKSA

            • 30 października pierwszaki wybrały się na wycieczkę do „Bajki Pana Kleksa” do Katowic. Zabawy było co niemiara! Zaczarowany świat Pana Kleksa pełen był różnych łamigłówek, eksperymentów, zagadek i zabaw. Zwiedzanie odbywało się pod czujnym okiem pomocników Pana Kleksa .

              Pierwszaki wróciły z wielkim uśmiechem na twarzy, ogromem wiedzy i nowych doświadczeń. To była bajeczna wizyta w … Bajce Pana Kleksa.

            • WARSZTATY TAŃCÓW ŚLĄSKICH

            • Dziś w naszej szkole odbyły się - w ramach innowacji polonistycznej "Po naszymu" - warsztaty taneczne dla klas 4-5. Poprowadziła je niezastąpiona Katarzyna Łukaszczyk z Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” działającego przy Uniwersytecie Śląskim.

               

              Uczniowie i uczennice naszej szkoły mieli okazję nie tylko bawić się i tańczyć, ale także podziwiać kolorowe stroje śląskie, a nawet maski - dziady żywieckie.

              Odkryliśmy fascynujące fakty o polskich tańcach, w tym o tych mniej znanych, ale równie porywających śląskich tradycjach tanecznych.

              Nasze dzisiejsze spotkanie było jak podróż po Śląsku (do Azot i nazot) dzięki tańcom takim jak trojak, gołąbek, mietlorz, zajączek, waloszek, kozirajka, czy gąsior. Każdy z nich ma swoją historię i charakter, co sprawia, że są one niezwykle ciekawe i wartościowe dla polskiej kultury ludowej.

              Dziękujemy Pani Katarzynie za wspaniałe wprowadzenie w świat śląskiej tradycji! Nie możemy się doczekać kolejnych takich lekcji! Brawo Joanna Rogalska, Gabriela Iwanek-Wilk! Prosimy o więcej!

            • SPOTKANIE Z PRAWEM

            • Klasy 7 a cyberprzestrzeń!

              Wczorajsze spotkanie w klasach VII były nie tylko pouczające, ale i oczy otwierające! Nasza szkoła ma zaszczyt być częścią II edycji akcji "Adwokaci rozjaśniają prawo", dzięki której uczennice i uczniowie mogą zrozumieć zawiłości prawne naszej codzienności cyfrowej.

              Kluczowe momenty zajęć:

              • Dyskusje na temat odpowiedzialności w Internecie.
              • Zrozumienie, że słowa w sieci mają wagę i mogą być podstawą do konsekwencji prawnych.
              • Analiza przypadków cyberhejtu i metod obrony przed nim.
              • Pogłębiona wiedza na temat cyberstalkingu i jego skutków.

              Nasi wychowankowie wykazali się dużą ciekawością i zaangażowaniem, zadając pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami. To pokazuje, jak ważne jest, by edukacja prawnicza zaczęła się już na etapie szkoły podstawowej!

              Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom dziękujemy za aktywność, a prowadzącej - Pani Katarzynie Pastuszce-Gołębiowskiej za przekazanie tak cennych informacji!

              #MłodziIPrawo #Cyberprzestrzeń #EdukacjaCyfrowa #AdwokaciRozjaśniająPrawo

            • BOOKFACE CHALLENGE TRWA

            • Jak pewnie zauważyliście, w ostatnich dniach nasza szkoła została opanowana przez książki!

              Od kiedy ruszył #BookfaceChalleng biblioteka szkolna przeżywa prawdziwe oblężenie! Oczywiście sięgamy po książki pozyskane w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. 

              ♥️UWAGA! Zachęcamy wszystkich uczniów/uczennice, nauczycieli/nauczycielki, a także rodziców do przyjęcia wyzwania! Czekamy na Wasze zdjęcia. Cała społeczność szkolna angażuje się w promowanie czytelnictwa. Bo przecież książka to nie tylko zadrukowany papier, ale całe uniwersa pełne przygód, emocji i wiedzy.

              Więc... którą książkę wybierasz do swojego #BookfaceChallenge? Pokaż nam swoje zdjęcie i dołącz do tej wspaniałej akcji!

              #Program Rozwoju Czytelnictwa

              #Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

              #Ministerstwo Edukacji i Nauki

              ​​​​​​​

              ​​​​​​​

            • ODKRYWAJĄC ŚWIAT WOKÓŁ NAS - PAŹDZIERNIK W SP NR 2

            • Październik w naszej szkole obfitował w ciekawe doświadczenia, zarówno edukacyjne, jak i społeczne. Wyjątkowe projekty, praktyczne lekcje i inicjatywy z zakresu bezpieczeństwa oraz dbałości o dobro uczennic i uczniów, po raz kolejny udowodniły, że edukacja może być pełna pasji, zaangażowania i prawdziwej radości.​​​​​​​​​​​​​​

              Luźne lekcje z naukowcami
              W październiku pełną parą ruszył ogólnopolski projekt edukacyjny "Luźne lekcje z naukowcami". I chociaż królową nauk bywa zwykle nazywana matematyka, na tym kole zainteresowań dominują dwa przedmioty: biologia i chemia. Przyszli lekarze, naukowcy i odkrywcy mieli okazję zgłębiać tajemnice życia i materii, zaczynając od inspirującej historii Marii Skłodowskiej-Curie, po doświadczalne podejście do chemii. Wulkaniczne reakcje, kolorowe tęcze i magiczna herbata, której barwa zmieniała się w zależności od pH - to tylko niektóre z atrakcji! - Patrząc na zaangażowanie i twórcze podejście młodych pasjonatów, jesteśmy pewni jednego - przyszłość nauki jest w dobrych rękach! - komentuje Maria Lubowiecka, pomysłodawczyni projektu. 

              Kiermasz ciast z misją
              Dzięki zaangażowaniu samorządu uczniowskiego, a przede wszystkim rodziców udało się nam w październiku zorganizować wspaniały kiermasz ciast, którego celem było zebranie środków na stół do piłkarzyków. - Za sprawą ogromnego wsparcia rodziców wkrótce będziemy cieszyć się kolejnym nowym sprzętem. To dowód na to, że razem możemy wiele osiągnąć! - cieszą się opiekunki SU - Kinga Frank i Joanna Rogalska. 

              Dyskretna pomoc
              Pamiętając o komforcie naszych uczennic, postanowiliśmy wprowadzić pewną nowość w damskiej toalecie. Różowa skrzyneczka to dyskretny punkt, który ma na celu wsparcie dziewcząt w trudnych dniach miesiąca. - Wierzymy, że troska o każdy szczegół wpływa na lepsze samopoczucie naszych uczennic - wyjaśnia wicedyrektorka, Ewelina Rozmus.

              Na froncie bezpieczeństwa - z wizytą u strażaków
              Trzecioklasiści mieli niecodzienną okazję odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną w Imielinie. - Pod okiem pana Damiana Koseckiego uczennice i uczniowie SP nr 2 poznawali tajniki zawodu strażaka i uczyli się, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia - komentuje wychowawczyni 3b, Ewa Gierlotka. Niezapomniane wrażenia, hełmy strażackie na głowach i mnóstwo nowej wiedzy - to efekty tej wizyty.

              Lekcja przyrody w naturalnym otoczeniu
              Końcówka października obfitowała w ekscytujące doznania dla naszych pierwszaków. - Wspólny spacer po lesie, obserwacja przyrody i nauka poprzez doświadczenie pozwoliły dzieciom zrozumieć i docenić piękno otaczającego świata - komentuje Iwona Mikunda, wychowawczyni klasy pierwszej. To niesamowite, jak wiele można nauczyć się podczas jednego spaceru!

              - Październik to miesiąc pełen inwencji i wzajemnej pomocy. Dziękujemy za wsparcie, które pozwoliło uczynić ten czas tak wyjątkowym - podsumowuje dyrektorka SP 2, Dagmara Kupczyk. - Bo to dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, a także wielu imielińskich instytucji, wychowankowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich pasji, zdobywania wiedzy w praktyczny sposób oraz budowania wspólnoty opartej na wzajemnym szacunku i trosce o innych. Razem tworzymy przyszłość! - dodaje. 

               

            • "ADWOKACI ROZJAŚNIAJĄ PRAWO"

            • W tym roku szkoła przystąpiła do  II edycji akcji edukacyjnej "Adwokaci rozjaśniają prawo" skierowanej do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII. Tegoroczna akcja edukacyjna organizowana przez  Naczelną Radę Adwokacką i Komisję Edukacji Prawnej przy NRA podjęła się problematyki  pokazania młodzieży, jak  bronić się przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, a także jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie. Jak podkreśla NRA, statystycznie na pięć pozytywnych komentarzy w sieci przypadają dwa negatywne, a konto ze zmyślonymi danymi tylko wydaje się anonimowe. ”Mowa nienawiści w sieci niesie taką samą odpowiedzialność prawną, jak nienawiść wyrażona wprost. Podszywanie się pod kogoś w mediach społecznościowych jest karalne. W cyberświecie fałszywe oskarżenia nie znikają” - zaznaczono opisując akcję.

              W tym roku z zajęć o odpowiedzialności za słowo pisane, o hejcie i cyberprzemocy w Internecie skorzysta kilkanaście tysięcy uczniów w całej Polsce, wśród nich VII i VIII- klasiści SP nr 2 w Imielinie. Zajęcia w szkole prowadziła pani mec. Katarzyna Pastuszka-Gołębiowska. Uczniowie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o prawnych aspektach zwalczania cyberhejtu, ale też odpowiedzialności karnej nieletnich za tego typu czyny

            • LITERACKI FLASH MOB

            • Hej, miłośnicy literatury i nie tylko!

              Jutro w naszej szkole odbędzie się coś niesamowitego - Literacki Flash Mob! Czujesz się na siłach, aby dołączyć do czytelniczego szaleństwa na środku szkolnego korytarza?

              To proste! W pewnym momencie dnia, wszyscy jednocześnie zaczynamy czytać książki! Ale kiedy dokładnie? To będzie nasza mała tajemnica... Wszyscy uczniowie/uczennice i nauczyciele/nauczycielki są serdecznie zaproszeni! Zabierzcie swoje ulubione książki i bądźcie gotowi na literacką niespodziankę! Czy jesteście gotowi na czytelniczy rollercoaster? Dołączcie do nas i uczestniczcie w tej niezwykłej akcji!

              #Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

              #Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

              #NarodowegoMinisterstwo Edukacji i Nauki


            • ŚWIATŁO PAMIĘCI DLA BOHATERÓW IMIELINA

            • W ramach akcji #SzkołaPamięta przedstawiciele samorządu szkolnego odwiedzili imieliński cmentarz.

              W imieniu całej społeczności zapalili znicze, by uczcić pamięć mieszkańców Imielina, którzy z odwagą i determinacją stawiali czoła okupantowi hitlerowskiemu. 

              Nigdy nie zapomnijmy o tych, dzięki którym dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce.

            • BOOKFACE CHALLENGE W NASZEJ SZKOLE

            • Ej Ty! Tak, właśnie Ty, przeglądający/a się w ekranie telefonu, próbujący/a uchwycić idealny kąt do selfie! Chcemy Cię na naszym czerwonym dywanie literackiego szaleństwa!

              Czy Twoja twarz jest gotowa połączyć się z okładką książki i stać się jednym epickim obrazem? Czy kiedykolwiek marzyłeś/aś o tym, by stać się częścią swojej ulubionej historii, dosłownie?

              To Twoja szansa! W ostatnich dniach października w ramach akcji "Przerwa na czytanie" zapraszamy uczennice/uczniów, nauczycielki/nauczycieli oraz pracowniczki/pracowników szkoły do udziału w naszym #BookfaceChallange. Na zajęciach z wychowawcą/wychowawczynią lub na plastyce, a może po prostu - na przerwie, dołącz do nas i przekształć się w... no cóż, część okładki książki!

              Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki szkolnej oraz Biblioteki Miejskiej w Imielinie. W tym wyjątkowym wyzwaniu weźmie również udział nasza biblioteka na czele z Anną Knopek, korzystając z książek zakupionych w ramach #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2_0.. Co to oznacza? Więcej niesamowitych okładek do połączenia z Twoją twarzą!

              Nie daj się wyprzedzić! Czekamy na Twoje najbardziej kreatywne, śmieszne i niesamowite bookface zdjęcia!

              Pamiętaj, literatura to nie tylko słowa, to także obrazy!

              NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2_0

              Ministerstwo Edukacji i Nauki

              Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

              Przerwa na czytanie

            • PRZERWA NA CZYTANIE

            • Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji "Przerwa na Czytanie".

              Czytanie otwiera przed nami nowe światy, rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty myślowe. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów/uczennice, nauczycieli/nauczycielki oraz pracowników/pracowniczki szkoły do poświęcenia chwili na zanurzenie się w magicznym świecie literatury. 

              Ale to nie wszystko! Przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek związanych z tą akcją. Ciekawi? 

              Do zobaczenia w świecie słów! 

              #PrzerwaNaCzytanie #CzytamyRazem

               

            • SPOTKANIE Z SEKRETARZEM NOBLISTKI

            • W piękny, jesienny dzień, podczas gdy słońce rozjaśniało niebo, a wiatr próbował przewrócić kartki naszych zeszytów, uczniowie klas 7 odwiedzili Bibliotekę Miejską w Imielinie. Sala była wypełniona po brzegi, a wśród nas znalazł się wyjątkowy gość - Michał Rusinek, prosto z Krakowa.

              Michał Rusinek, były sekretarz wielkiej noblistki - Wisławy Szymborskiej, z wdziękiem i entuzjazmem opowiadał nam o życiu tej wybitnej poetki. Z zaciekawieniem wsłuchiwaliśmy się w anegdoty, które przeniosły nas do świata literatury, kultury i historii. Zaskoczyły nas plotki z najwyższych sfer – teraz już wiemy, jakie tematy omijać, gdybyśmy przypadkiem zostali zaproszeni na herbatę do króla Szwecji!

              Jedno ze słów, które szczególnie zapadło nam w pamięć, to "poniekąd". Okazuje się, że może być ono idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach towarzyskich. Ale to nie koniec atrakcji! 

              Mieliśmy także okazję podziwiać kolaże stworzone przez Szymborską. Każdy z kolaży noblistki jestł małym światem samym w sobie, w którym poetka łączy różne obrazy, teksty i materiały, tworząc kompozycje pełne głębi i subtelności. Było widać, że tak samo jak w swoich wierszach, również w kolażach Szymborska umiejętnie balansowała między rzeczywistością a fantazją, między prostotą a złożonością. Zachwycające było to, jak w tych kolażach przeplatały się motywy znane z jej poezji. Abstrakcyjne formy, fragmenty fotografii czy wycinki z gazet stawały się medium, które pozwalało poetce na wyrażenie swoich myśli, refleksji i uczuć w zupełnie nowy sposób. Dla wielu z nas odkrycie kolaży Szymborskiej było zaskoczeniem. Choć mieliśmy okazję czytać jej wiersze, dopiero teraz zrozumieliśmy, jak wszechstronną artystką była Szymborska. Jej kolaże były nie tylko przedłużeniem jej poezji, ale także osobnym i równie ważnym wyrazem jej kreatywności.

              Było to niezapomniane spotkanie, które na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Bibliotece Miejskiej w Imielinie za organizację tak wyjątkowego wydarzenia!


              NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2.0

              MEiN

              MKiDN


            • LUŹNE LEKCJE Z NAUKOWCAMI

            • W naszej szkole na zajęciach dodatkowych realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny "Luźne lekcje z naukowcami".​​​​​​​

              Mówi się, że królową nauk jest matematyka , ale na tym kole główną rolę grają dwie cesarzowe - biologia i chemia.

              W październiku uczennice i uczniowie poznali historię wielkiej uczonej - Marii Skłodowskiej-Curie oraz wykonali kilka doświadczeń.

              Był wulkan, kolorowa tęcza oraz parzenie niebieskiej herbaty z kwiatów klitorii, która zmieniała zabarwienie po dodaniu roztworów o różnym pH.

              Więc chociaż nie mamy kryształowej kuli, żeby zobaczyć przyszłość, to wiemy, że z takim zaangażowaniem i kreatywnością naszych wychowanków - świat leży u ich stóp! 

            • NIECH ŻYJE SPORT!

            • Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły w składzie: Vlada Vodoslavska, Łucja Piotrowska, Martyna Rubaj, Natalia Szlachta, Agata Tokarz, Marta Chrząstek i Hanna Gołaszczyk wzięły udział w Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.

              Nasze reprezentantki dały z siebie wszystko i zdobyły 8. miejsce spośród 16 zespołów, pokazując dużą determinację i umiejętności sportowe. Ich zaangażowanie i ciężka praca są dla nas powodem do dumy.

              Dziewczyny, to dopiero początek Waszej sportowej drogi. Wierzymy, że w nieodległej przyszłości zobaczymy Was z medalami na kolejnych zawodach. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Śląsk się z nami liczy!