• PRZYWITALI WIOSNĘ!

            • 21 marca uczniowie klas I-III przywitali wiosnę!

              Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczęliśmy od odczytania listu witającego, który został przygotowany przez nauczycieli. List ten niósł w sobie życzenia oraz zachętę do cieszenia się pierwszymi promieniami słońca.

              Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielkami wyruszyli na spacer ulicami miasta, trzymając w rękach kwiaty i pięknie ozdobione transparenty. Spacerując, obserwowaliśmy pierwsze kiełkujące rośliny i kwitnące drzewa, które symbolizowały nadejście wiosny.

               

            • MŁODZI PROJEKTANCI KLAS II PREZENTUJĄ SWOJE STROJE!

            • Uczniowie klas drugich mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - prezentacji projektów strojów swojego autorstwa!

              Musimy przyznać, że Ci młodzi projektanci zaskoczyli nas swoją pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością pracy z różnorodnymi materiałami.

              W ramach projektu, uczniowie mieli za zadanie stworzyć unikalne stroje, korzystając z różnych materiałów dostępnych w ich otoczeniu.

              Uczniowie postawili na fantazyjne kompozycje, łącząc różne tekstury i kolory w niezwykłe kreacje.

              Podczas prezentacji opowiadali o inspiracjach, które skłoniły ich do stworzenia swoich projektów, oraz o procesie tworzenia.

              Ta wyjątkowa prezentacja była nie tylko okazją do podziwiania talentów naszych uczniów, ale także inspiracją dla nas wszystkich, by szukać kreatywnych rozwiązań i wyrażać siebie poprzez sztukę i projektowanie.

               

            • WYCIECZKA KLAS I DO GO KINA W MYSŁOWICACH

            • 20 marca klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Go Kina w Mysłowicach. Miały okazję brać udział w
              lekcji multimedialnej „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?” oraz oglądały seans filmowy „Co w trawie gra?”.
              Dzięki lekcji dowiedzieliśmy się m.in.: Co możemy znaleźć w Internecie? Jakie zagrożenia czekają na nas
              w sieci? A co najważniejsze zapoznaliśmy się z właściwymi dla wieku i bezpiecznymi sposobami
              korzystania z Internetu.
               

              Natomiast film poprzez przygody rezolutnych owadów pozwolił na kształtowanie u dzieci kompetencji
              takich jak: współpraca, asertywność, empatia i kreatywność, umiejętność radzenia sobie w trudnych
              sytuacjach społecznych.
              Perypetie bohaterów pokazały nam, że mimo różnic można otworzyć się na współpracę i wspólnie coś
              tworzyć zamiast niszczyć, a muzyka może stać się pomostem łączącym różne światy. Opowieść o
              leniwym pasikoniku i pracowitej mrówce pokazała nam, że stereotypy oraz nieufność prowadzą do
              konfliktów, przekonuje, że inny nie znaczy gorszy, a dzięki różnorodności życie jest ciekawsze i bogatsze.
              Była to dla wszystkich cenna lekcja w kinie :)

               

            • ACH, TO TY! - POWITANIE WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

            • Wiosna, ach to Ty! Wszędzie dookoła budzi się życie, a z nim rodzi się nieskończona paleta inspiracji. Dla nas, poszukiwaczy piękna i twórców sztuki, to czas, gdy natura sama podsuwa nam motywy do kreacji. Żegnajcie ekrany, witaj świecie za oknem!

              Podczas gdy drzewa prześcigają się w rozkwitaniu, a kwiaty eksplodują feerią barw, my zanurzamy pędzle w najjaśniejszych odcieniach emocji. Czy wiecie, że spacer po lesie jest dobry nie tylko dla naszego ciała, ale i głowy? 

              Zachęcam Was, byście w te wiosenne dni otworzyli się na nowe doznania i pozwolili, by to czarujące przebudzenie natury wpłynęło na Waszą kreatywność. Niech każdy spacer stanie się poszukiwaniem, a każde spojrzenie na świat - inspiracją.

              Nie zapominajmy, że wiosna to nie tylko czas odrodzenia przyrody, ale także nas samych. To idealna pora, by zacząć coś nowego, eksperymentować i zmienić coś w swojej codziennej rutynie. 

              Dołączcie do nas w tej wiosennej odysei sztuki i inspiracji. Uwieczniajcie Wasze marzenia, myśli, chwile - wszystko, co wzbudza w Was wiosenny powiew świeżości. Razem sprawmy, by ta wiosna była pełna twórczych odkryć! 

              PS Nie zapominajcie o konkursach plastycznych!

            • WARSZTATY WIELKANOCNE KLAS: 6, 5 i 4 W SKANSENIE

            • Dziś klasy szóste zanurzyły się w dawne klimaty, odwiedzając Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Warsztaty wielkanocne okazały się prawdziwą podróżą w czasie! Poznaliśmy piękne i ciekawe zwyczaje wielkanocne zwiazane z wielkim postem, święceniem jajek czy lanym poniedziałkiem. 

              Najbardziej ekscytującą częścią dnia było jednak samodzielne tworzenie pisanek metodą batikową. Każdy z nas z zaciekawieniem obserwował, jak z połączenia wosku i barwnika wyłania się małe dzieło sztuki. Okazało się, że zabawa woskiem... wciąga jak najlepsza gra komputerowa, a palce same wędrują do kominka z pachnącą zawartością. 

              Spacer po skansenie był ciekawym doświadczeniem – jakbyśmy przechadzali się przez galerię pór roku. Słońce przeplatało się ze śniegiem, a w powietrzu czuć było zarówno wiosenną świeżość, jak i jesienne chłody, tym bardziej, że sporo liści zalegało jeszcze na trawie! To był jak teatr przyrody, gdzie na jednej scenie spotkały się trzy akty: wiosna, zima i jesień.

              Dzień w Górnośląskim Parku Etnograficznym był ciekawy: pełen niespodzianek i nowych doświadczeń. Pokazał, jak wiele możemy się nauczyć, nie tylko słuchając, ale i samodzielnie tworząc. To był czas, kiedy tradycja spotkała się z zabawą, a historia z przygodą.

              WIEŚ W ŚRODKU MIASTA,

              czyli Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", odwiedziły również klasy 5.

              Co tu dużo opowiadać: pogoda im dopisała!

              - Ech - jęknęli z zazdrością szóstoklasiści, których wczoraj zlał deszcz, wysmagał wiatr, a niektórzy to nawet wpadli w błoto.

              - To dlatego, że MY byliśmy grzeczni - wyjaśnili ci z piątych.

              - Haha - zaśmiały się nauczycielki, które (nie wiedzieć czemu) zawsze podczas wycieczek szkolnych mają ze sobą parasolki.

              Nawet jeśli Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski mówi, że nie trzeba.

              Łapcie foty ze spaceru oraz warsztatów i dołączcie do naszego klubu zazdrośników!

              Malowanie jajek metodą batikową. 

              Dnia 27 marca także nasze klasy 4 odwiedziły skansen w Chorzowie!

              "Robiliśmy tradycyjne marzanny i stroiliśmy goik szlajfkami - taka kreatywność! Potem, w procesji pełnej śmiechu i zabawy, przemaszerowaliśmy z marzannami, by symbolicznie pożegnać zimę przy ognisku. Ale - uwaga - niektóre z kukiełek były tak piękne, że dziewczynki nie chciały się z nimi rozstać. Jeśli w Wielkanoc sypnie śniegiem, to będziecie wiedzieć, czyja to sprawka.

              Goik zanieśliśmy do skansenowego domu nauczycielki, gdzie Katarzyna Jarosz rozbawiła wycieczkowiczów swoim aktorskim talentem! Akordeon grał nam do tańca i do różańca, co dodawało niesamowitego klimatu!  

              Było niesamowicie, świetna atmosfera i piękne słońce towarzyszyła nam przez całą wycieczkę. Nie możemy się doczekać kolejnych przeżyć, jakich dostarcza innowacja "Po naszymu"!

            • O ZEUSIE! - TURNIEJ MITOLOGICZNY KLAS 5

            • Na zakończenie serii lekcji języka polskiego, które były poświęcone fascynującemu światu mitów greckich, odbył się wyjątkowy turniej, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie i uczennice klas piątych naszej szkoły. To nie tylko test wiedzy, ale również okazja do kreatywnej zabawy i zdrowej rywalizacji.

              Uczestnicy turnieju, wcielający się w role postaci z greckiej mitologii, zaprezentowali niezwykłe kostiumy, które dodatkowo umocniły atmosferę tego mitologicznego wydarzenia. Zmagania toczyły się w trzyosobowych drużynach, które reprezentowały swoje klasy. Zarówno uczniowie i uczennice na scenie, jak i ich koleżanki oraz koledzy w publiczności, wykazali się imponującą wiedzą oraz umiejętnościami.

              Ważną rolę odegrała również widownia, która swoim entuzjastycznym dopingiem i zachowaniem zgodnym z zasadami fair play, przyczyniła się do wyjątkowo pozytywnej atmosfery podczas całego turnieju. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały pani dyrektor Dagmara Kupczyk oraz pani bibliotekarka Anna Knopek, zapewniając, że wszystko odbywa się zgodnie z zasadami.

              Po emocjonujących zmaganiach i dokładnym podliczeniu punktów okazało się, że poziom wiedzy i umiejętności prezentowany przez wszystkie klasy piąte był na tak wysokim poziomie, iż finalnie wszyscy uczestnicy zdobyli równą liczbę punktów. Taki wynik jest najlepszym dowodem na to, że nasi piątoklasiści są wyjątkowo dobrze przygotowani i zaangażowani w poszerzanie swoich horyzontów.

              Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i uczennicom za aktywny udział w turnieju, a także nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do organizacji tego inspirującego wydarzenia. Jesteśmy dumni z naszej szkolnej społeczności i już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań, które przed nami staną.

              Za zaangażowanie, wiedzę i wspaniałą zabawę - dziękujemy!

            • KULTUROWE LEKCJE ANGIELSKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA ŚWIĘTEGO PATRYKA

            • W minionym tygodniu obchodziliśmy Święto Świętego Patryka!

              Zanurzeni w fascynujących opowieściach o Zielonej Wyspie, poznawaliśmy na lekcjach języka angielskiego bogactwo i różnorodność kultury irlandzkiej. Od legend i mitów, przez historyczne bitwy, aż po współczesne osiągnięcia - każdy element był okazją do świętowania i uczenia się czegoś nowego.

              No i oczywiście irlandzki taniec! Przenieśliśmy się na chwilę do krainy celtyckich rytmów, odkrywając, że każdy z nas ma w sobie iskrę irlandzkiego ducha.

              Nie zabrakło także tradycyjnej irlandzkiej muzyki , która była naszym towarzyszem podczas tego kulturowego święta. Dźwięki fletu, skrzypiec i bodhránu przeniosły nas w zupełnie inny wymiar, gdzie muzyka łączy się z sercem i duszą.

              Dziękujemy naszym anglistkom za wspólne świętowanie, za naukę, radość i niezapomniane wrażenia. Niech duch Świętego Patryka będzie z nami przez cały rok, inspirując do odkrywania nowych kultur i budowania mostów między ludźmi. Do zobaczenia na kolejnych kulturowych przygodach!

            • PODZIĘKOWANIE ZA OKAZANE WSPARCIE

            • W życiu każdego z nas przychodzą momenty, które definiują naszą siłę, dobroć i zdolność do stawania się podporą dla innych. Dzisiaj Monika pragnie przekazać coś bardzo ważnego - pełne wzruszenia podziękowania.

              My również dziękujemy Wam z całego serca za bezmiar dobroci, wsparcie i pomoc, które przekraczają granice naszej małej imielińskiej społeczności, docierając z wielu miejsc tego świata.

              W imieniu Rodziny Moniki chcielibyśmy również z całego serca podziękować niezastąpionym sąsiadom - Justynie i Dawidowi Sztukowskim. Wasza czujność i gotowość do działania w krytycznym momencie były promieniem światła w najciemniejszych chwil. Dzięki Wam udało się zapobiec najgorszemu.

              Jako ekipa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie jesteśmy niezmiernie poruszeni i pełni uznania dla społeczności imielińskiej oraz wszystkich Ludzi Dobrej Woli. Wasze zaangażowanie, solidarność i gotowość do niesienia pomocy są dla nas dowodem na to, że razem możemy tworzyć cuda: https://pomagam.pl/pomocdlamonikio

              Niech ta chwila będzie przypomnieniem dla nas wszystkich o sile współczucia i empatii. Nie bądźmy obojętni. Pomagajmy, kiedy tylko jesteśmy w stanie - niezależnie od formy pomocy. Każdy gest, każde wsparcie ma ogromną wartość.

              Wierzymy, że ta akcja pomocowa jest cenną lekcją dla naszych uczennic i uczniów. Pokazuje, jak ważne jest budowanie wspólnoty opartej na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Mamy nadzieję, że ten projekt zostanie w sercach i umysłach naszych wychowanków.

              Dziękujemy Wam za wszystko. Wasza dobroć przekracza wszelkie granice.

              Z głębi serca

              Monika & Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie

            • MINUTA CISZY PO UMARŁYCH

            • Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła od nas ś.p. Małgorzata Beker, długoletnia nauczycielka naszej szkoły. 

              Przez 35 lat swojej pracy z niezwykłym oddaniem i serdecznością kształtowała pokolenia uczennic oraz uczniów, będąc dla nich wsparciem i przewodniczką w edukacyjnej podróży. 

              Pani Małgorzata była ważną częścią naszej społeczności - nie tylko jako pedagog, ale również jako osoba o wielkim sercu, zawsze gotowa pomagać; organizująca zbiórki na rzecz potrzebujących i nieustannie walcząca o lepszą przyszłość dla swoich podopiecznych, szczególnie tych niepełnosprawnych.

              Jej życie było pełne poświęcenia, życzliwości i empatii. Dzięki Niej wielu znalazło w sobie siłę do pokonywania trudności, a jej uśmiech i pozytywne nastawienie do życia pozostaną z nami na zawsze. Jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Imielinie, tracimy nie tylko nauczyciela, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka.

              Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej. W tych trudnych chwilach jesteśmy z Wami myślami i sercem. Pamięć o Pani Małgorzacie będzie żyła w nas wiecznie, zgodnie ze słowami Wisławy Szymborskiej:


              „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”

               

              W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i całej Społeczności Uczniowskiej

              Szkoła Podstawowa nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Imielinie

            • POMOC DLA NASZEJ KOLEŻANKI MONIKI

            • W sobotnią noc, 16 marca, życie Moniki i jej rodziny: męża Bartka i córeczki Anastazji zmieniło się w jednej chwili. Tragiczny pożar pochłonął poddasze ich domu, gdzie z wielką miłością i nadzieją przygotowywali mieszkanie dla siebie i swojej córeczki Anastazji.

              Prace remontowe zostały przerwane, a marzenia o ciepłym, bezpiecznym kącie dla ich rodziny zniszczone... Straty materialne są ogromne. Całe poddasze wymaga generalnego remontu, a reszta domu odświeżenia.

              https://pomagam.pl/pomocdlamonikio

              Monika to dla nas więcej niż przyjaciółka – jest żywym przykładem prawdziwej dobroci, empatii, a także ogromnego i pełnego cierpienia poświęcenia, które od lat ukazuje nam wartości, które warto naśladować. Teraz, gdy spadła na Nią kolejna tragedia, ruszamy do pomocy, bo czujemy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zmienić zły los. Bo to, co się teraz naprawdę liczy, to wsparcie i solidarność naszej lokalnej społeczności. 

              Nie zapominajmy, że dom Moniki to także dom dla jej Taty, 87-letniej Babci oraz siostrzeńców, którymi się opiekuje. Wszyscy Oni potrzebują teraz naszej pomocy.

              W związku z tym, zwracam się do Was z gorącym apelem o wsparcie. Każda złotówka, każdy gest solidarności ma znaczenie. Niech ten okres przedświąteczny, czas nadziei i odnowy, będzie dla nas wszystkich okazją do pokazania, że razem możemy więcej. 

              Udostępniając ten apel w swoich mediach społecznościowych; przekazując darowiznę czy oferując pomoc w innej formie, pokazujemy, że dobro zawsze zwycięża.

              Niech ta Wielkanoc będzie symbolem nadziei nie tylko dla Moniki i jej rodziny, ale dla nas wszystkich, przypominając, że w obliczu trudności, wspólnie możemy dokonać niezwykłych rzeczy. Dziękujemy za każdy gest wsparcia i solidarności.

            • JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNI - AKCJA NA ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

            • Pierwszym krokiem w kierunku zmiany jest świadomość. Drugim krokiem jest akceptacja.

              W naszej różnorodnej społeczności szkolnej z ogromną dumą uczestniczymy w corocznej tradycji, która jednoczy nas w akceptacji wyjątkowości każdej osoby. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, 21 marca, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niezwykle kolorowej akcji!

              Zasady są proste:

              • Noś się na kolorowo! Niech ten dzień będzie eksplozją barw, wyrazem radości i akceptacji.
              • Załóż dwie różne skarpetki. Tak, dosłownie: nie do pary! Dajmy upust naszej kreatywności i świętujmy różnorodność w każdym calu.

              Po co to wszystko?

              21 marca nie jest przypadkową datą. To Światowy Dzień Zespołu Downa, znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Dlaczego kolorowe skarpetki? Może zastanawiać, jak coś tak prostego jak noszenie kolorowych, niedopasowanych skarpet może pomóc w zwróceniu uwagi na zespół Downa. Jednak ta symboliczna akcja zdobyła serca ludzi na całym świecie, tworząc wyjątkową tradycję, która przypomina o znaczeniu akceptacji, tolerancji i szacunku dla różnorodności.

              Dlaczego akurat 21 marca?

              Data ta nie została wybrana przypadkowo. 21 dzień 3 miesiąca symbolizuje potrojenie 21. chromosomu, co jest przyczyną występowania zespołu Downa. To piękny sposób na podkreślenie wyjątkowości tej genetycznej cechy i pokazanie wsparcia dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.

              W naszej społeczności szkolnej, chcemy nie tylko edukować, ale także inspirować do budowania świata, w którym każdy jest akceptowany i doceniany. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do przyłączenia się do tej kolorowej inicjatywy. Pokażmy, że razem tworzymy miejsce, gdzie różnorodność jest naszą siłą!

              Dołącz do nas w tym wyjątkowym dniu. Noś kolorowe skarpetki i bądź częścią zmiany!

              "Tylko TYLE i aż TYLE."

            • MISTRZOWIE RECYKLINGU - WYZWANIE KONKURSOWE

            • Nasi uczniowie i uczennice pokazali swoją kreatywność, tworząc pod okiem pani Klaudii Prus-Tyrały wyjątkowe prace na konkurs Mistrz Recyklingu!

              Was również zachęcamy również do włączenia się w działania na rzecz naszej planety. Każdy, nawet najmniejszy, krok w kierunku ochrony środowiska jest cenny.

              Dołączcie do nas! Segregacja, szukanie oszczędności i dzielenie się wiedzą to nasze narzędzia w dążeniu do lepszego jutra. Razem tworzymy siłę!

              PS W jakich konkursach i dodatkowych projektach bierzecie udział w tym semestrze? 

            • DZIEŃ BEZ PLECAKA 2024

            • 18 marca obchodzimy Dzień Bez Plecaka! To szansa, aby dać naszym plecakom zasłużony odpoczynek i doświadczyć szkolnej przygody w nieco inny sposób. Zachęcamy każdego z Was do przyłączenia się i przyniesienia książek oraz przyborów szkolnych w alternatywny sposób. 

              Czy to torba na ramię, koszyk, czy nawet kreatywnie zapakowane materiały – wykażcie się kreatywnością! To świetna okazja, by pokazać naszej szkolnej społeczności, jak możemy być innowacyjni i zabawni, nawet w tak prozaicznych czynnościach, jak noszenie książek.

              Dołączcie do nas i sprawdźcie, jak to jest przez jeden dzień "podreptać" do szkoły bez ciężkiego plecaka. Czekamy na Wasze pomysły i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Wasze nieszablonowe rozwiązania!

            • CHARYTATYWNY KIERMASZ CIAST DLA FLORIANKA

            • Zbliża się wydarzenie pełne słodkości i dobroci – 19 marca w naszej szkole odbędzie się charytatywny kiermasz ciast na rzecz Florianka z Imielina. To wspaniała okazja, aby połączyć nasze siły i serca dla szczytnego celu.

              Prosimy każdą klasę o zaangażowanie się w to działanie poprzez upieczenie ciasta. Wasze wypieki będą nie tylko smakowitym przysmakiem dla kupujących, ale przede wszystkim wsparciem dla Florianka i jego rodziny w tym trudnym czasie.

              Pokażmy naszą szkolną solidarność i otwarte serca – dołączcie do nas w tym charytatywnym przedsięwzięciu! Przynosząc ciasta, pamiętajcie, że każdy kawałek, który sprzedajemy, przybliża Floriana do potrzebnych środków na leczenie

              Czekamy na Wasze wspaniałe wypieki i serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną oraz znajomych na kiermasz. Razem możemy zrobić coś wspaniałego!

              Tę akcję poświęcamy Floriankowi, ale dobrze wiecie, że to nie pierwszy raz, gdy pomagamy tym najmłodszym  Pamiętamy też o innych dzieciach. Wierzymy, że Nasza pomoc ma znaczenie! Pokażmy razem, że Nasze wspólne działanie łączy Naszą społeczność i uczy pomagania przez realne działanie.

            • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - OGŁOSZENIE

            • Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 13-15.03.2024 r. (środa-piątek) według następującego harmonogramu:

              • 9.00 – 10.00 – klasy VII-VIII ,
              • 10.30 – 11.30 - klasy I – III,
              • 12.00 – 13.00 – klasy IV-VI.

              Udział w rekolekcjach jest dobrowolny.

              Ze względu na remont ul. Imielińskiej trasa przejścia uczniów i uczniów ze szkoły do kościoła i z powrotem została uzgodniona z Policją w Bieruniu.

              Podczas dni rekolekcyjnych uczniowie mają również zajęcia edukacyjne. Obowiązywać będzie zmieniony plan lekcji. Prosimy o sprawdzenie planu zajęć w LIBRUSIE.

              Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 6.30 – 16.30.

              Obiad wydawany będzie o godzinie:

              • 11.25-11.45 dla uczniów klas IV-VI (przed rekolekcjami),
              • 11.45-12.20 dla uczniów klas I-III (po rekolekcjach),
              • 12.30-12.45 dla uczniów klas VII-VIII.
            • NASI WSPANIALI RECYTATORZY I RECYTATORKI!

            • Dzisiaj w Kinoteatrze Jutrzenka w Bieruniu miały miejsce IV miejskie eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Mały OKR organizowanego przez Instytut Korfantego. Wzięło w nich udział aż 43 młodych recytatorów i recytatorek. Jury, w skład którego wchodzili Barbara Wójcik-Wiktorowicz oraz Konrad Szajnowski, wybrało 13 laureatów i laureatek, w tym uczniów i uczennice naszej szkoły!

              W kategorii TURNIEJ RECYTATORSKI 0 - III:


              I miejsce zdobył nasz uczeń Tomasz Rogalski, kwalifikując się do etapu regionalnego.

              II miejsce przypadło naszej uczennicy Ninie Skoczyńskiej, która również uzyskała kwalifikację do etapu regionalnego.

              W kategorii TURNIEJ "WYWIĘDZIONE ZE SŁOWA" IV-VI:

              Wyróżnienie otrzymał nasz szóstokjlasista Jakub Wilk!

              Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów i wyróżnionych!

              Już 3 kwietnia o godzinie 10:00 w bieruńskiej "Jutrzence" odbędzie się Gala Finałowa, podczas której laureaci będą mieli kolejną okazję, by zaprezentować się na scenie.

              Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie pełne emocji i artystycznych wrażeń z udziałem naszych wychowanków!

            • EUROWEEK 2024

            • Z wielką radością ogłaszamy rozpoczęcie EuroWeeku - niezwykłego tygodnia pełnego warsztatów, który ma na celu nie tylko naukę i doskonalenie umiejętności językowych, ale przede wszystkim integrację, współpracę i dobrą zabawę. Tym razem wyjątkowe wydarzenie ma miejsce w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, w pięknej willi w Międzylesiu Różance.

              Czym jest EuroWeek?


              EuroWeek to inicjatywa edukacyjna, która skupia się na promowaniu języka angielskiego jako narzędzia komunikacji międzynarodowej, integracji kulturowej oraz rozwoju osobistego uczestników i uczestniczek. Poprzez różnorodne warsztaty, gry, zajęcia artystyczne i sportowe, uczestnicy mają okazję praktykować angielski w naturalnych sytuacjach, co sprzyja szybszemu i skuteczniejszemu uczeniu się.

              Nasze Złote Zasady


              W trakcie EuroWeek, uczestnicy i uczestniczki są zachęcani do przestrzegania kilku kluczowych zasad, które pomagają stworzyć pozytywną i wspierającą atmosferę:

              Uśmiechajcie się! 😄 | Smile!
              Bawcie się dobrze! 🎉 | Have Fun!
              Mówcie po angielsku! 🗣️ | Speak English!
              Tańczcie! 💃 | Dance!
              Śpiewajcie! 🎤 | Sing!
              Gracie w sztuki! 🎭 | Act!
              Bawcie się z przyjaciółmi! 👫 | Play with your friends!
              Bądźcie punktualni! ⏰ | Be on time!
              Bez telefonów! 📵 (TO NAJWAŻNIEJSZE!!!) | No mobiles! (The Most IMPORTANT!!!)
              Szanujcie się wzajemnie! 🤝 | Respect!


              Zapraszamy do śledzenia fotorelacji na naszym FB!

            • CZYM ZAJMUJE SIĘ ENERGETYK?

            • We wtorek 5 marca uczniowie klas pierwszych mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko rozumianej energii. Pan Radosław Stanek z Przedsiębiorstwa Usług Naukowo-Technicznych PRO NOVUM – Centrum Badawczo-Rozwojowe, rodzic jednego z naszych pierwszaków, przybliżył nam wbardzo ciekawy i interesujący sposób świat energetyki.

              Pierwszaki dowiedziały się m. in. czym zajmuje się energetyk, co to jest energetyka, po co nam energia, z czego możemy wytwarzać energię oraz które źródła pozyskiwania energii są bardziej przyjazne środowisku. Dowiedzieliśmy się również jak działa elektrownia węglowa, a także wielu ciekawostek o elektrowni słonecznej, wiatrowej, wodnej i geotermalnej.

              Mieli okazję zobaczyć, jak musi być ubrany energetyk, żeby był bezpieczny.
              A czy wiecie skąd bierze się prąd w domu, co pochłania najwięcej prądu i jak go oszczędzać oraz jak
              bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych? Oni już wiedzą :-)
              Pamiętajcie, że prąd trzeba oszczędzać, bo co by było gdyby zabrakło prądu? .....
              Ucznowie klas pierwszych po spotkaniu stali się bogatsi o nową wiedzę i nowe doświadczenia.

              Bardzo dziękujemy!