[tekst w edycji]
PONIEDZIAŁEK
Dziś w naszej szkole odbyło się ekscytujące „Polowanie na błędy”!
W ramach Tygodnia Języka Polskiego, nasze korytarze zamieniły się w prawdziwe pole do łowów językowych. Rozwiesiliśmy kartki z popularnymi błędami językowymi, a zadaniem naszych detektywów – uczniów, było odnalezienie ich i zapisanie poprawnych wersji na własnych kartkach.
Każdy uczestnik miał za zadanie wrzucić swoje rozwiązania do specjalnego pudła, które czekało przy Pani Halince. Na zakończenie tygodnia, wszyscy, którzy poprawnie zapisali wszystkie wyrażenia, otrzymają plusy z aktywności.
Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział i wykazali się niesamowitą spostrzegawczością i wiedzą językową! Jesteśmy dumni z waszej czujności i umiejętności.
WTOREK
Dziś w naszej szkole odbyła się niezwykła zabawa ortograficzna, która sprawdziła umiejętności naszych uczniów w pisaniu trudnych wyrazów. Każdy uczestnik miał okazję losować wyrazy, które następnie starał się poprawnie zapisać na tablicy. To była prawdziwa próba naszych ortograficznych zdolności!
Wszyscy uczniowie, którzy poprawnie zapisali wyrazy, otrzymali plusy z aktywności. Gratulacje dla tych, którzy wykazali się szczególną spostrzegawczością i wiedzą!
ŚRODA
Kto powiedział…? Zabawa z cytatami w bibliotece! Tego dnia szkolna biblioteka zamieniła się w miejsce pełne literackich zagadek! Uczniowie klas 4–8 wzięli udział w zabawie „Czyj to cytat?”, podczas której musieli wykazać się znajomością polskich lektur szkolnych.
Zasady były proste, ale wymagały dobrej pamięci i współpracy: uczniowie podchodzili do pani Ani, losowali kartę z cytatem i starali się dopasować go do odpowiedniego tytułu książki. Odpowiedzi wrzucali do specjalnego pudła, a pracować mogli indywidualnie lub w grupach (do 4 osób).
Było trochę śmiechu, trochę główkowania i dużo dobrej zabawy! Na uczestników czekała motywacja – grupa, która uzyska najlepszy wynik, otrzyma dyplom Znawcy Cytatów oraz dodatkowy punkt na najbliższym sprawdzianie z języka polskiego. To dopiero mobilizacja!
Zabawa nie tylko utrwaliła wiedzę o lekturach, ale pokazała, że cytaty mogą być świetnym pretekstem do wspólnego myślenia i rozmów o książkach.
CZWARTEK
Każdy dopisał coś od siebie… czyli akcja „Dokończ historię”! W czasie przerw szkolnych na uczniów czekała nietypowa atrakcja – wspólne tworzenie opowiadania! Na szkolnych luksferach zawisł wielki szary papier, a na nim… początek historii, wymyślony przez nauczyciela.
Zadanie było proste: dopisz jedno zdanie i zostaw ślad w tej nietypowej opowieści. Zdanie po zdaniu – historia nabierała tempa, czasem zaskakiwała, czasem bawiła, a czasem wprowadzała w zadumę.
Uczniowie zaskoczyli nas kreatywnością, humorem i pomysłowością – i co najważniejsze: wszyscy podeszli do zadania z kulturą i wyobraźnią.
PIĄTEK
Kreatywne pióra w akcji podczas "Pisarskiego pojedynku"!
Piątek w ramach Tygodnia Języka Polskiego obfitował w literackie emocje! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Pisarskim pojedynku”, gdzie w grupach mieli za zadanie stworzyć krótkie opowiadania na wylosowany temat.
Każda grupa, uzbrojona w długopisy i nieograniczoną wyobraźnię, tworzyła fascynujące historie, które zaskoczyły zarówno kolegów, jak i nauczycielki.